Chcemy zadbać o bezpieczeństwo, wygodę i prawidłowy rozwój dziecka. To naturalne dla kochających rodziców. Żeby jednak tak było, potrzeba czegoś więcej niż tylko pomysłu. Kilka praktycznych wskazówek zapewne wyposaży nasz projekt w dodatkowe atuty i pozwoli na większą świadomość przy aranżowaniu.

 

Wybierając dywan do pokoju dziecka, ogromne znaczenie będą miały barwy. Odpowiedni dobór kolorów będzie miał wielki wpływ na samopoczucie i rozwój dziecka. Dlatego właśnie dywany akrylowe są chętnie wybierany dla dzieci i przez dzieci. Z racji na duże nasycenie, kolory są żywe, a wzornictwo jeszcze bardziej ciekawe. To właśnie te czynniki w pierwszej kolejności decydują o atrakcyjności. Jest to również bardzo istotny element rozwoju dziecka, ponieważ kolory stymulują emocje. Świadoma praca z barwą i wzorem może przynieść bardzo pozytywne efekty w rozwoju i funkcjonowaniu dziecka. Stymulowanie barwami jest już powszechnie znaną techniką.

 

Czerwony będzie zachęcał do pozytywnego myślenia. Wszelkie odcienie żółci aktywują umysł dzięki czemu lepiej zapamiętujemy i kojarzymy. Wprowadza energię i skłania do optymizmu. Pobudza zdolności organizacyjne i dodaje pewności siebie. Barwa niebieska z kolei działa uspokajająco. Pomaga zwiększyć intuicję i kreatywność. Ma również wpływ na mechanizmy fizjologiczne. Występowanie tego koloru w pokoju będzie obniżać ciśnienie krwi i pomagać w uśmierzaniu bólu. Stwierdzono również, że ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

 

Przy wyborze dywanu dla dziecka, zazwyczaj sugerowane są włókna akrylowe jeszcze z innych powodów. Mimo, że nie jest to włókno naturalne posiada cały zestaw cech niezbędnych dla bezpiecznego funkcjonowania w środowisku dziecka. Z praktycznych właściwości należy wymienić antyelektrostatyczne oraz wysoką odporność na zabrudzenia, bakterie i mole. Łatwo je utrzymać w czystości i są hipoalergiczne.

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem będzie komfort użytkowania dywanu. Większość czasu spędzonego na zabawie, będzie czasem na dywanie, gdzie pośród zabawek tworzą się wspaniałe projekty a podłoga przeradza się w istne królestwo zapomnienia. W takich chwilach rodzice również dbają o komfort i zdrowie dziecka. Dywan będzie w tym wypadku tworzyć izolacje od podłogi.

 

Z racji tego, że dywany akrylowe są wykonane z włókien, które pod względem sprężystości i elastyczności przypominających włókna wełniane, miękkość i komfort użytkowania będzie bardzo wysoka. Ten rodzaj dywanu, dzięki wspomnianym właściwościom, będzie prawdopodobnie przedstawiał największy wybór wzorów dziecięcych. Jest zatem w czym przebierać! 

Co preferujecie: dywan w sypialni czy sama podłoga? Z pewnością są zwolennicy zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. W tym artykule powiemy jednak o niepodważalnych zaletach użycia dywanu jako elementu aranżacji sypialni. 

Dywan wełniany, dywan typu shaggy, dywan z włókna syntetycznego. Co łączy te dywany? Otóż idealnie nadają się do aranżacji sypialni. Miękki dywan nie tylko korzystnie wpłynie na ocieplenie klimatu w sypialni (a przecież o to nam chodzi), ale także sprawi, że poranki będą bardziej komfortowe. Zdecydowanie przyjemniej jest przecież wstając z łóżka postawić stopy na miękkim dywanie niż zimnej podłodze - nawet, gdy jest z drewna. 

Oczywiście nie sugerujemy, by całą podłogę w sypialni zakrywać dywanem. Nawet gdyby był bardzo ładny, to jednak warto pokazać czym wyłożyliśmy posadzkę w sypialni. Dywan świetnie komponuje się z panelami lub drewniana podłogą. Można położyć dywan pod całe łóżko lub tylko jakiś niewielki dywanik przy brzegu łóżka. W takiej roli doskonale sprawdzi się dywan z wysokiej jakości wełny lub dywanik ze skóry i futra owczego. Dywan świetnie będzie wyglądał pod fotelem, na którym co wieczór czytamy ulubioną książkę. 

Do jakiego wnętrza pasuje dywan? Nowoczesna, czy tradycyjna, w stylu minimalistycznym, skandynawskim, glamoure, prowansalskim - w każdej stylistyce dywan będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji. Oczywiście musimy odpowiednio dobrać wielkość dywanu, wzór oraz rodzaj materiału. 

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych aranżacji sypialni z dywanem w roli głównej;) 

 

 

 

Marzysz o tym by w Twoim domu zawitała odrobina wschodniego nastroju? Jesteś miłośnikiem tamtejszej kultury, a może poprostu chcesz się dowiedzieć czegoś na temat orientalnych dywanów? Na myśl przychodzą różne rodzaje dywanów z dalekich krajów, takie jak: tureckie, perskie, pakistańskie, indyjskie, chińskie, itp. W każdym wypadku zapraszamy do przeczytania tego bardzo egzotycznego artykułu.

 

Czasopisma takie jak „Dobrze Mieszkaj”, „Dom & Wnętrze”, „Czas na Wnętrze”, „Dobre Wnętrze”, „Villa” już dawno doceniły kunszt i styl marki Agnella. Obecnie przodujący producent dywanów w Polsce, ceniony również za granicą. Wszystko wychodzi z najnowocześniejszego parku technologicznego w Europie środkowo-wschodniej.

 

Stosowana technologia nie tylko przekłada się na usprawnienia samej produkcji ale przed wszystkim podnosi jej poziom. Idzie to w parze z wysokiej jakości surowcami oraz zróżnicowany wzornictwem. To wszystko wysuwa Agnelle na pozycje lidera.

 

 

Nie tylko popularna prasa wnętrzarska docenia dorobek firmy. Osiągnięcia mówią same za siebie. Szczególnie jeśli są duże. Wśród uzyskanych referencji znajdują się te z Hotelu Sheraton w Krakowie, Hotelu Arkadia Royal w Warszawie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, multipleksy sieci kina Cinema City oraz jednego z największych przewoźników promowych na Bałtyku Unity Line.

 

Dotrzymywanie tempa marce i oczekiwaniom jest nie lada wyzwaniem. Producent realizuje zarówno indywidualne projekty jak również dba o stale powiększającą się ofertę. W obecnej bazie znajduje się ponad 400 wzorów dywanów o wysokiej jakości. Zapewne w dużym stopniu swój sukces zawdzięczają wysokiej wrażliwości na zmieniające się trendy. Zarówno pod kątem deseni jak i stylu. Da się zauważyć, że są otwarci na dialog i dbają o wysoką responsywność na rosnące oczekiwania klientów.

 

Trafiają w potrzebę dostarczania oryginalnego wzornictwa co jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze konkretnego produktu. Ze względu na różnorodność stylów i projektów, często wzornictwo stanowi wizytówkę marki. Dlatego dbałość o detale oraz uniwersalność często stanowi kartę przetargową w biznesie. W ofercie znajdą się, zarówno tradycyjne i orientalne motywy jak i wzory nowoczesne i ekspresyjne.

 

Wyczucie smaku i referencje liczących się instytucji stanowią rękojmię naszego zadowolenia z wysokiego standardu produktu oraz smaku. Dwóch zasadniczych kwestiach w których kompromis przychodzi najtrudniej.

 

 

Postawiono Cię przed ponowną dekoratorską rewolucją w swoim domu? Obawiasz się, żeby nie popełnić nieodwracalnej gafy? Albo jesteś w trakcie i projekt nie spełnia twoich oczekiwań. Albo przemiana zakończona, a ty ciągle nie zauważasz spodziewanego efektu? Przeczytacie więc o najczęstszych aranżacyjnych gafach i tipach, które umożliwiają wybrnięcie z nich. Niech pomysłowość będzie w Wami

 1. Brak punktów ogniskowych

Są to punkty, w którym nasz wzrok relaksuje się i przygotowuje się przed odbiorem całej przestrzeni. Przesyt akcentów lub ich brak jest zauważalny poprzez zakłócenie równowagi i harmonii aranżacji.
Jest to szczególnie istotne, jeśli egzystujemy na sporych otwartych przestrzeniach, lub jedno pomieszczenie piastuje kilka funkcji, które są rozróżnione właśnie przez rozplanowanie przestrzenne. Punkty ogniskowe umożliwią wyznaczenie w mieszkaniu poszczególnych stref.

Wybierz dominujące punkty ogniskowe, wokół których utworzysz resztę aranżacji. Może to być komoda, nietypowy obraz albo wyjście na taras. W sporej ilości co już jest. Kwestia decyzji, co chcemy wyróżnić.

2. Ciemne ściany lochu

Modne ostatnio ciemne kolory ścian przyciągają głębią i wyrafinowaniem. Są w stanie zbudować niezwykłą atmosferę, lecz powinno się z nimi umiejętnie obejść. Żeby odsłonić złożoność ich tonów i nasycenie nieodzowne jest dobre oświetlenie. Ogromna ilość punktowych źródeł światła, takich jak lampy i oprawy świetlne typu downlight, nie zezwolą by sufit pogrążył w mroku i wysunął na pierwszy plan potencjał aranżacji.

Nie radzi się najczęściej kompletnego umeblowania takich pomieszczeń. Tłumaczy się to tym, że może to wzmacniać wrażenie lochu i nadmiernie przytłaczać. Minimalizm odwróci tę prawidłowość. Nadmiar i przesada nigdy nie są w dobrym tonie.

Dołącz do kompozycji naturalne drewno, elementy metalu i dzieła sztuki. Całość skontrastuj bladą niebieskością, miętą, srebrno-szarym, turkusowym czy musztardowym. Zawsze możesz też zawalczyć nieśmiertelną bielą.

3. Efektowna aranżacja nie kosztem komfortu.

Urządzenie salonu to element popisowy. Aczkolwiek zdarza się, że na ołtarzu stylu kładziemy komfort. Efekt - efektowne wnętrze, odrzucające brakiem ciepła.

Nieraz jest to kwestia kilku przemyślanych. Ustawienie sofy i foteli wystarczająco blisko siebie, będzie kreować atmosferę intymności. Ułatwi to komunikację i nie będzie nikogo skazywać na niechciane wyizolowanie. Do wystroju wnętrza zastosuj humorystyczne akcenty. Zadbają one o przyjazną atmosferę już na samym wstępie. 

Uwzględniając kilka prostych trików zwiększasz szanse na dekoracyjny sukces, którym z dumą będziesz się mógł pochwalić.