Co preferujecie: dywan w sypialni czy sama podłoga? Z pewnością są zwolennicy zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. W tym artykule powiemy jednak o niepodważalnych zaletach użycia dywanu jako elementu aranżacji sypialni. 

Dywan wełniany, dywan typu shaggy, dywan z włókna syntetycznego. Co łączy te dywany? Otóż idealnie nadają się do aranżacji sypialni. Miękki dywan nie tylko korzystnie wpłynie na ocieplenie klimatu w sypialni (a przecież o to nam chodzi), ale także sprawi, że poranki będą bardziej komfortowe. Zdecydowanie przyjemniej jest przecież wstając z łóżka postawić stopy na miękkim dywanie niż zimnej podłodze - nawet, gdy jest z drewna. 

Oczywiście nie sugerujemy, by całą podłogę w sypialni zakrywać dywanem. Nawet gdyby był bardzo ładny, to jednak warto pokazać czym wyłożyliśmy posadzkę w sypialni. Dywan świetnie komponuje się z panelami lub drewniana podłogą. Można położyć dywan pod całe łóżko lub tylko jakiś niewielki dywanik przy brzegu łóżka. W takiej roli doskonale sprawdzi się dywan z wysokiej jakości wełny lub dywanik ze skóry i futra owczego. Dywan świetnie będzie wyglądał pod fotelem, na którym co wieczór czytamy ulubioną książkę. 

Do jakiego wnętrza pasuje dywan? Nowoczesna, czy tradycyjna, w stylu minimalistycznym, skandynawskim, glamoure, prowansalskim - w każdej stylistyce dywan będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji. Oczywiście musimy odpowiednio dobrać wielkość dywanu, wzór oraz rodzaj materiału. 

 

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych aranżacji sypialni z dywanem w roli głównej;)