Chcemy zadbać o bezpieczeństwo, wygodę i prawidłowy rozwój dziecka. To naturalne dla kochających rodziców. Żeby jednak tak było, potrzeba czegoś więcej niż tylko pomysłu. Kilka praktycznych wskazówek zapewne wyposaży nasz projekt w dodatkowe atuty i pozwoli na większą świadomość przy aranżowaniu.

 

Wybierając dywan do pokoju dziecka, ogromne znaczenie będą miały barwy. Odpowiedni dobór kolorów będzie miał wielki wpływ na samopoczucie i rozwój dziecka. Dlatego właśnie dywany akrylowe są chętnie wybierany dla dzieci i przez dzieci. Z racji na duże nasycenie, kolory są żywe, a wzornictwo jeszcze bardziej ciekawe. To właśnie te czynniki w pierwszej kolejności decydują o atrakcyjności. Jest to również bardzo istotny element rozwoju dziecka, ponieważ kolory stymulują emocje. Świadoma praca z barwą i wzorem może przynieść bardzo pozytywne efekty w rozwoju i funkcjonowaniu dziecka. Stymulowanie barwami jest już powszechnie znaną techniką.

 

Czerwony będzie zachęcał do pozytywnego myślenia. Wszelkie odcienie żółci aktywują umysł dzięki czemu lepiej zapamiętujemy i kojarzymy. Wprowadza energię i skłania do optymizmu. Pobudza zdolności organizacyjne i dodaje pewności siebie. Barwa niebieska z kolei działa uspokajająco. Pomaga zwiększyć intuicję i kreatywność. Ma również wpływ na mechanizmy fizjologiczne. Występowanie tego koloru w pokoju będzie obniżać ciśnienie krwi i pomagać w uśmierzaniu bólu. Stwierdzono również, że ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

 

Przy wyborze dywanu dla dziecka, zazwyczaj sugerowane są włókna akrylowe jeszcze z innych powodów. Mimo, że nie jest to włókno naturalne posiada cały zestaw cech niezbędnych dla bezpiecznego funkcjonowania w środowisku dziecka. Z praktycznych właściwości należy wymienić antyelektrostatyczne oraz wysoką odporność na zabrudzenia, bakterie i mole. Łatwo je utrzymać w czystości i są hipoalergiczne.

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem będzie komfort użytkowania dywanu. Większość czasu spędzonego na zabawie, będzie czasem na dywanie, gdzie pośród zabawek tworzą się wspaniałe projekty a podłoga przeradza się w istne królestwo zapomnienia. W takich chwilach rodzice również dbają o komfort i zdrowie dziecka. Dywan będzie w tym wypadku tworzyć izolacje od podłogi.

 

Z racji tego, że dywany akrylowe są wykonane z włókien, które pod względem sprężystości i elastyczności przypominających włókna wełniane, miękkość i komfort użytkowania będzie bardzo wysoka. Ten rodzaj dywanu, dzięki wspomnianym właściwościom, będzie prawdopodobnie przedstawiał największy wybór wzorów dziecięcych. Jest zatem w czym przebierać!