Postawiono Cię przed ponowną dekoratorską rewolucją w swoim domu? Obawiasz się, żeby nie popełnić nieodwracalnej gafy? Albo jesteś w trakcie i projekt nie spełnia twoich oczekiwań. Albo przemiana zakończona, a ty ciągle nie zauważasz spodziewanego efektu? Przeczytacie więc o najczęstszych aranżacyjnych gafach i tipach, które umożliwiają wybrnięcie z nich. Niech pomysłowość będzie w Wami1. Brak punktów ogniskowych

Są to punkty, w którym nasz wzrok relaksuje się i przygotowuje się przed odbiorem całej przestrzeni. Przesyt akcentów lub ich brak jest zauważalny poprzez zakłócenie równowagi i harmonii aranżacji.
Jest to szczególnie istotne, jeśli egzystujemy na sporych otwartych przestrzeniach, lub jedno pomieszczenie piastuje kilka funkcji, które są rozróżnione właśnie przez rozplanowanie przestrzenne. Punkty ogniskowe umożliwią wyznaczenie w mieszkaniu poszczególnych stref.

Wybierz dominujące punkty ogniskowe, wokół których utworzysz resztę aranżacji. Może to być komoda, nietypowy obraz albo wyjście na taras. W sporej ilości co już jest. Kwestia decyzji, co chcemy wyróżnić.

2. Ciemne ściany lochu

Modne ostatnio ciemne kolory ścian przyciągają głębią i wyrafinowaniem. Są w stanie zbudować niezwykłą atmosferę, lecz powinno się z nimi umiejętnie obejść. Żeby odsłonić złożoność ich tonów i nasycenie nieodzowne jest dobre oświetlenie. Ogromna ilość punktowych źródeł światła, takich jak lampy i oprawy świetlne typu downlight, nie zezwolą by sufit pogrążył w mroku i wysunął na pierwszy plan potencjał aranżacji.

Nie radzi się najczęściej kompletnego umeblowania takich pomieszczeń. Tłumaczy się to tym, że może to wzmacniać wrażenie lochu i nadmiernie przytłaczać. Minimalizm odwróci tę prawidłowość. Nadmiar i przesada nigdy nie są w dobrym tonie.

Dołącz do kompozycji naturalne drewno, elementy metalu i dzieła sztuki. Całość skontrastuj bladą niebieskością, miętą, srebrno-szarym, turkusowym czy musztardowym. Zawsze możesz też zawalczyć nieśmiertelną bielą.

3. Efektowna aranżacja nie kosztem komfortu.

Urządzenie salonu to element popisowy. Aczkolwiek zdarza się, że na ołtarzu stylu kładziemy komfort. Efekt - efektowne wnętrze, odrzucające brakiem ciepła.

Nieraz jest to kwestia kilku przemyślanych. Ustawienie sofy i foteli wystarczająco blisko siebie, będzie kreować atmosferę intymności. Ułatwi to komunikację i nie będzie nikogo skazywać na niechciane wyizolowanie. Do wystroju wnętrza zastosuj humorystyczne akcenty. Zadbają one o przyjazną atmosferę już na samym wstępie. 

Uwzględniając kilka prostych trików zwiększasz szanse na dekoracyjny sukces, którym z dumą będziesz się mógł pochwalić.